Kadın Portalı | Kadınların Yeni Fenomeni class="single single-post postid-2041 single-format-standard" >


Kahvenin Etkileri

Kahvenin pek çok yararı var. Bizi uyandırır, konsantrasyon gücümüzü yükseltir. Elbette yararları var ancak günde 1-2 bardak kahve çok yararlıdır. Daha fazla kahvenin zararları nelerdir?

Her içtiğiniz bir bardak kahve için 2 bardak su içmelisiniz. Kahve dehidrasyona sebep olur ve su kaybı baş ağrısı ve mide bulantısına yol açar.

Antiselülit kremlerinin içinde kahve çekirdekleri olmasına rağmen, konu kahveyi içmek olduğunda ters etkiyle selülit oluşumuna sebep olur.

Günde 3 bardaktan fazla kahve içiyorsanız, osteoporoz riskini göz önünde bulundurmanız gerekir. Azalmış kemik yoğunluğu ve kırılgan kemikler osteoporozun etkileridir.

Kafein panik atağa neden olabilir. Fazla kahve içmek ellerde terleme, titreme ve duygusal olarak değişimler yaşamanızı ve içinizde kötü şeyler olacağına dair fikirlerin oluşmasını tetikleyebilir.

Eğer bir kahve bağımlısıysanız, sinirlilik, elde titreme, soğuk terleme ve hatta öfke nöbetleri yaşayabilirsiniz.

Akşamları çok kahve içiyorsanız, vücudunuz doğal bir direnç inşa eder. Kafein sizi uyanık tutar. Çok kahve uykusuzluk, huzursuzluk ve genel olarak kötü uykuya neden olur.

Kafein kan basıncını artırır. Ancak bu etki geçicidir. Eğer çok kahve içerseniz, kalıcı yüksek kan basıncına sebep olursunuz. Kulaklarda çınlama ve baş ağrısı etkilerini hissedebilirsiniz.

Granül kahvenin kolesterolü artırdığı ve trigliserit düzeyini artırdığı söylenir. Yıllar içinde kalp krizi riski de artar.

 

,
Back to Top ↑

Anne Bebek Bebek Gelişimi Bebek Bakma Kadın